Čistenie a servis kotlov

Ak vlastníte doma plynový kotol, kotol na tuhé palivo, či elektrický kotol a potrebujete ho vymeniť, či skontrolovať alebo opraviť, spoľahnite sa na nás.
Uznávame, že je náročné vybrať si ten správny kotol, prípadne vybrať si odborníkov, ktorí kotol skontrolujú, či opravia. Stretli ste sa už s tým, že práca nebola vykonaná dostatočne odborne, prípadne nedokázali vyhovieť všetkým Vašim požiadavkám a museli ste zháňať ďalších technikov? Tieto problémy sú bežné pre mnohých ľudí, preto Vám radi pomôžeme.

Wilseko s.r.o. Vám dodá všetko pod jednou strechou. Sme odborníci a ponúkame Vám kvalitný servis plynových kotlov, elektrických kotlov, či kotlov na tuhé palivo.
Prečítajte si viac o tom, čo všetko dokážeme.

Výmena kotla

Potrebujete vymeniť kotol? Rozmýšľate, čo všetko je k tomu potrebné? V akom období to treba urobiť, koľko to bude stáť a ako dlho to potrvá?

Radi Vám na Vaše otázky odpovieme. Vykonáme návrh a realizáciu až po samotné spustenie.

Čo všetko v rámci výmeny kotla uskutočníme?

Začneme demontážou starého kotla. Veľmi dôležitou súčasťou kvalitnej výmeny kotla je preplach a vyčistenie systému kúrenia a napustenie systému upravenou vodou a konzervačnými látkami. Následne namontujeme nový kotol a spustíme ho servisným technikom.

Výmena a montáž má zmysel len vtedy, pokiaľ sú dodržané všetky podmienky a zákonitosti. Preto je v prvom rade potrebné:

Čistenie kotla a systému kúrenia

Pred montážou kotla musí byť systém kúrenia vyčistený a prepláchnutý, aby sa zvýšila efektívnosť celého systému. Nánosy kalov a nečistôt spôsobujú stratu výkonu systému od 5-25%. Avšak, čo je najdôležitejšie, v prípade poruchy spôsobenej zaneseným systémom padá zákazníkovi záruka na kotol.

Na Slovensku je minimum spoločností, ktoré vykonávajú preplach a čistenie systému pred spustením kotla. Sme odborníci a vieme, že nestačí obyčajný preplach vodou. Na preplach a čistenie systému slúžia špecifické zariadenia, ktorými sa vykonáva chemické, prípadne impulzné čistenie.

Z čistenia obdržíte fotografie, videozáznam a meranie termovíznou kamerou.

Montáž kotla

Po správnom čistení a preplachu systému nasleduje montáž kotla. Sme certifikovanou firmou pre prácu so všetkými dostupnými typmi materiálov používaných na rozvody kúrenia.

Počas výmeny kotla dodávame montáž komínového telesa spolu s revíznou správou.

Benefit, ktorý ponúkame klientovi, je dopustenie systému upravenou vodou príslušných parametrov, Ph, vodivosť, tvrdosť a konzervačnou chémiou. Výrobcovia kotlov definujú príslušné parametre a opäť platí, že v prípade zlej vody napustenej v systéme, môže dôjsť k poškodeniu kotla a výrobca následne reklamáciu neuzná.

Na záver dňa dôjde k spusteniu kotla certifikovaným servisným technikom, kedy je Váš kotol spustený so zárukou a zaregistrovaný v databáze výrobcu. Náš servisný technik si Vás uloží do systému a budete ním kontaktovaný každoročne pre potreby ročných servisných prehliadok.

Náš tím Vám dokáže správnu výmenu kotla zrealizovať v priebehu jedného dňa. Neváhajte sa na nás obrátiť.

Revízia kotla

Veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti o kotol je jeho každoročná revízia. Ak sa zanedbajú pravidelné prehliadky, môže dôjsť v tých lepších prípadoch k zníženiu výkonnosti kotla, v tých horších prípadoch k nefunkčnosti alebo poškodení kotla, pričom na takéto poškodenia sa neuplatňuje záruka.

Tomu všetkému sa dá predísť veľmi jednoducho a to tak, že Vás navštívi náš revízny technik kotlov.

V prípade, že ste nechali montáž nového kotla na nás, môžete mať absolútnu istotu, že sa Vám s revíziou kotla pripomenieme a vy sa nemusíte báť, že by ste na to pozabudli.

V prípade, že hľadáte nového revízneho technika pre Váš kotol, sú revizní technici Wilseko pre Vás tým správnym riešením.

Samozrejmosťou je protokol o vykonanej revízii, ktorý od nás obdržíte. Tento protokol slúži ako potvrdenie o tom, že revízia bola vykonaná a v prípade poškodenia kotla si viete uplatniť záruku.

Oprava a servis kotla

Ak už došlo k tomu najhoršiemu a kotol Vám nefunguje práve v období keď je najväčšia zima, musíte urýchlene konať.

Najlepším riešením je zavolať naším servisným technikom, kde Vám už telefonicky vedia poradiť, čo sa s tým dá urobiť. Následne v čo najkratšom čase vykonajú obhliadku kotla a navrhnú riešenia, ako problém odstrániť a kotol opraviť.

Vieme, aké je nepríjemné, ak Vám kotol nefunguje správne. Preto navrhneme riešenie, ako sa týmto problémom vyvarovať. Či už výmenou kotla za iný, kde Vám pri výbere radi poradíme, alebo nastaviť pravidelné revízne kontroly, aby sme čo najviac znížilo riziko poškodenia kotla.

Revízie a opravy komínov

Naši revízni technici komínov Vám dokážu zabezpečiť špičkové revízie a opravy komínov.

Kedy je potrebné revíziu vykonať?

Ku každému komínu je potrebné mať prvotnú revíziu.

Ak ste si postavili nový komín a čakáte na kolaudáciu, prípadne ste vykonali stavebné úpravy komína, ako sú napr. zvýšenie komína, či zapojenie nového kotla, kde je potrebné komín správne vyvložkovať, je potrebné myslieť na to, že komín musí absolvovať prvotnú revíziu, po ktorej získate Doklad o preskúšaní komína.

Následne je potrebné absolvovať každoročnú kontrolu komínov v rodinných domoch, či iných objektoch.

Každoročná kontrola je veľmi dôležitá pre zvýšenie bezpečnosti komína, predĺženie jeho životnosti, či maximálnemu zníženiu požiarov. Okrem toho je potrebné myslieť na to, že každoročná revízia komína je potrebná na splnenie zákonnej povinnosti.

Ak máte rovnaké problémy, ako sme spomenuli vyššie, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám pomôžeme.